top of page
Compex SP 8.0

PERFORMANSINI ARTTIR

Neden Compex Kas Stimulasyonu

KAS STİMULASYONU NE DEMEK?

Basitçe, Kas stimulasyonu kasları, geleneksel antrenmanların tek başına yapamayacağı bir şekilde çalıştırır. Elit atletlerin ve fitness bağımlılarının antrenmanlarını, egzersizlerini ve recovery programlarını geliştirmek için kullandıkları "en büyük sırları" dır. 

Kas Stimulasyonu mucizevi bir teknik değildir, oldukça basittir ve beynimizin motor sinirlere elektriksel sinyaller göndererek kasların kasılmasını yönetme şeklini kopyalar.  Bedenimizin çalışma sistemine saygı gösterir.

* Compex ve kas simülasyonu hakkındaki tüm detaylar için blog yazımıza göz at!

NEDEN COMPEX KAS STÜMULASYONUNU KULLANMALIYIM?

 

Compex Kas Stimulasyonu antrenmanlarınıza eklendiği zaman, kas liflerini büyük oranda devreye sokarak kas eforunu maksimum seviyeye çıkarır. Compex hem dayanıklılığı sağlayan tip 1 yavaş kasılan lifleri hem de güç ve patlayıcılığı sağlayan Tip 2 hızlı kasılan lifleri hedef alabilir. Compex spordan daha gelişmiş sonuçlar almanız için antrenman verimliliğini maksimuma çıkarır.

Compex İsveç teknolojisini kullanarak 1986 yılından beri Kas Stimulasyonu teknolojileri sunmaktadır. Compex cihazları sabit akım jeneratörü ile stabil ve kontrollü sinyaller oluşturan bir teknoloji ile cilt direnci ne olursa olsun kullanıcılarına ideal akım değerlerini ve optimal sinyalleri sunar

Compex Kas Stimulatörleri,  GÜVENLİ, RAHAT ve ÇOK VERİMLİDİR.

* Compex'in kullanımı ile ilgili merak ettiklerinizi "sıkça sorulan sorular" bölümünden inceleyebilirsiniz.

Compex wireless kas stimülatörleri

COMPEX MI (MUSCLE INTELLIGENCE)
TEKNOLOJİSİ NEDİR?

Farklı türlerde, özgün MI (muscle intelligence®) teknolojilerine sahip olan Compex Spor serisi kas stimulatörleri, mümkün olan en etkili uygulamayı, daha büyük bir konfor ve daha iyi bir performansla sunabilmek için her bir kasa uyumlanır.


Kas eşitsizlikleri, yorgunluk ve dehidrasyon, MI-Teknolojisinin Compex cihazlarından en iyi sonucu alabilmeniz için önemini gösteren nedenlerden sadece birkaç tanesi.

MI-TEKNOLOJİSİ AYARLARI

  • Mi-scan: kaslara kısa süreli bir test taraması yapar ve stimulasyon parametrelerini otomatik olarak kasa uygun olacak şekilde ayarlar.

  • Mi-tens: ağrı yönetimi programlarındaki stimulasyon değerlerini ayarlamayı kolaylaştırır. Bu özellik sadece TENS, Epikondilit ve Tendinit programlarında mevcuttur.

  • Mi-action: istemli kasılmaları ve uyarı kasılmalarını senin hızında  birleştirir. Anlamı, antrenmanının kontrolünü elinde tutarsın. Stimulasyonu cihazdan başlatmak için kullanıcılar öncelikle kası aktif olarak kasmalıdır. 

  • Mi-range: Kapilarizasyon, Kas Ağrısı, Recovery ve Masaj Programları için kullanılacak en uygun stimulasyon seviyesini belirtir.

  • Mi-autorange: MI-range ile  aynı hedefe yönelik yep yeni bir özellik. Ancak bu sefer herşey otomatik olarak cihaz tarafından yapılıyor.

COMPEX PROGRAMLARINI KEŞFET

Read More
Compex mini Kas Stimulatörü

DİNAMİK ISINMA

Potansiyasyon, Isınma ve Kapilarizasyon gibi önceden tasarlanmış programlar ile kaslarını ısındır. Spor salonundaki vaktini en verimli şekilde kullanabilmen için Compex kaslarındaki kan akışını arttırıp seni harekete hazırlayacak.

Egzersiz öncesi kasları ısındırmanın hareket esnasında sakatlanma riskini azaltmaya destek olduğu defalarca kanıtlanmıştır.

Read More
Compex SP 8.0 Kas Stimulatörü

KAS STİMULASYONU KAS YAPMAYA DESTEK OLUR MU?

Klinik çalışmalar Compex Kas Stimulatörlerinin Kondisyon ve Fitness kategorisindeki programlarını kullanmanın kas yapımına destek olduğunu ve bir çok performans geliştirici etkisi olduğunu göstermiştir.

 

Kas yoğunluğunu arttırmak, VO2 kapasitesini arttırmak, gücü arttırmak, dikey zıplama gibi hareketlerde çıkış kuvveti miktarını arttırmak bu etkilerden bazılarıdır.

Read More
Compex SP 6.0 Kas Stimulatörü

BİLİMSEL OLARAK KANITLANMIŞ SONUÇLAR

Tüm Compex ürünleri CE sertifikasına sahiptir ve medikal alanda kullanılmaktadır. Fizyoterapistler Compex'i hem hastalarının ağrılarını gidermek için hem de rehabilitasyon protokolleri sırasında kullanmaktadırlar.

 

Ve, tüm kendine saygı duyan medikal cihazlar gibi, Compex'in faydaları bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır.

Read More
Compex SP 6.0 Kas Stimulatörü

ANTRENMAN PERFORMANSINI ARTTIR

Kasların, Kas Stimulatörü mü kullandığını ya da ağırlık mı kaldırdığını fark edemez, ama Kas Stimulasyonunun ağırlıksız sağladığı etkiye eklemlerin teşekkür edecek. 

 

Compex'in Kondisyon ve Fitness kategorisindeki programlar ağırlık kaldırmadan, sadece  vücut ağırlığı ve kas stimulasyonu kullanarak kas yapımına destek sağlayacak.

Read More
Compex SP 8.0

HIZLI RECOVERY

Compex'in Recovery ve Ağrı Yönetimi kategorisinde recovery sürecine hemen başlamanı ve hızla bu süreci tamamlamanı sağlayacak bir çok antrenman sonrası programı bulunuyor.

Farklı programlar kaslara taze oksijen ve besin sağlayarak toksinlerin hızla atılmasını sağlıyor ve daha hızlı toparlanmana destek oluyor. 

Sadece kendinden yapışkanlı elektrotları hedef bölgedeki kasların üzerine yapıştır. Programını seç ve Compex'in düzenli rutininden çok daha hızlı bir şekilde daha güçlü ve daha fit hale gelmene destek olmasına izin ver.

Read More
Compex SP 8.0 Kas Stimulatörü

SADECE DAHA İYİ HİSSSET

Yoğun bir günün yorgunluğunu, ya da sporun bedeninde oluşturduğu ağrıları gidermek için tek yapman gereken Compex'in kendinden yapışkanlı elektrotlarını yapıştırmak, ve programını seçmek. 

Sonrası mı? Arkana yaslan ve keyfini çıkar.

SENİN İÇİN EN UYGUN COMPEX HANGİSİ?

Ürün Modeli
Compex mini
Compex SP 6.0
Compex SP 8.0
Compex FIT 5.0
Paket İçeriği
Compex mini, 2 stimülasyon modülü, USB şarj kablosu, 4 Snap elektrot 5x5 cm, 2 Snap elektrot 5x10 cm, Taşıma çantası
Compex SP 6.0, 4 stimülasyon modülü, Yükleme İstasyonu, Hızlı şarj adaptörü, 4 Snap elektrot 5x10 cm, 8 Snap elektrot 5x5 cm, 4 Snap elektrot 5x10 cm, Sert  seyahat  çantası, USB kablo,
Compex SP 8.0, 4 stimülasyon modülü, Yükleme İstasyonu, Hızlı şarj adaptörü, 4 Snap elektrot 5x10 cm, 8 Snap elektrot 5x5 cm, 4 Snap elektrot 5x10 cm, Sert  seyahat  çantası, Uzaktan kumanda koruma kılıfı, USB kablo
Compex Fit 5.0, 2 stimülasyon modülü, Yükleme İstasyonu, Şarj adaptörü, 2 Snap elektrot 5x10 cm, 4 Snap elektrot 5x5 cm, 4 Snap elektrot 5x10 cm, Seyahat çantası, USB kablo
Enerji
3.7V Battery (15+ saat kullanım süresi)
2 saatten daha kısa sürede şarj edilebilir pil
2 saatten daha kısa sürede şarj edilebilir pil
4.5 saatten daha kısa sürede şarj edilebilir pil
Güç
144 mA, 345 us, 185 Hz
120 mA, 400 us, 150 Hz
120 mA, 400 us, 150 Hz
120 mA, 400 us, 150 Hz
Ekran
-
Matrix Colors
Matrix Colors
Matrix Colors
Kanal Sayısı
2
4
4
2
Program Sayısı
6
30
40
30
Program Kategorileri
Ön Isınma, Dayanıklılık, Direnç, Egzersiz Toparlanma / Aktif Toparlanma, Kas Gevşetme / Masaj, Ağrı Giderme / TENS
Fitness, Ağrı Yönetimi, Toparlanma / Masaj, Rehabilitasyon
Kondisyon, Ağrı Yönetimi, Toparlanma / Masaj, Fitness, Rehabilitasyon
Fitness, Ağrı Yönetimi, Toparlanma / Masaj, Rehabilitasyon
Geçmişi Uzaktan Yükleme
-
Var
Var
Var
Görev İndirme
-
Yok
Var
Yok
Muscle Intelligence (MI)
Yok
4 modülde MI-SCAN, MI-RANGE
4 modülde MI-SCAN, MI-TENS, MI-ACTION, MI-AUTORANGE
2 modülde MI-SCAN, MI-RANGE
İnternet Bağlantısı
Akıllı Telefon ile
Var
Var
Var
Wireless
Var
Var
Var
Var

Şu an burada gösterilecek ürünümüz yok.

bottom of page