top of page
 • Siparişimin elime ulaşması ne kadar sürer?
  Yeni ürününe kavuşacak olmandan biz de senin kadar heyecan duyuyoruz. kargo süreleri değişiklik gösterebiliyor ve siparişini en kısa sürede teslim alabilmen için en hızlı kargo firmalarını tercih ediyoruz. Depomuzda stokları olan ürünler saat 14:00'a kadar verilen siparişlerde aynı gün, 14:00 sonrası siparişlerde ise ertesi iş günü kargo firmasına teslim ediliyor. Tedarikçilerden gelen ürünler ise 2-4 iş günü içerisinde kargo firmasına teslim ediliyor. * Bulunduğunuz bölgeye göre kargo firmalarının size ulaşması 1 ile 3 iş günü arasında değişiklik gösterebilir.
 • Online ödeme yapmak güvenli midir?
  Evet. Ödeme aşamasında, işlemler için özel güvenlik önlemleri olan, Biocore'un anlaşmalı ödeme sağlayıcısına yönlendirileceksiniz. Biocore kredi kartı detaylarınızı hiç bir aşamada görüntüleyemez, işlemleriniz direk siz ve banka arasında gerçekleştirilir. Ödeme aşamasında tüm bilgileriniz şifrelenmiş ve koruma altına alınmış durumdadır.
 • Siparişimi iptal edebilir miyim? Ya da teslimat adresimi değiştirebilir miyim
  Siparişin sistemimize düştükten sonra siparişindeki ürünler kargo firmasına teslim edilene kadar siparişini iptal edebilir, ya da teslimat adresini değiştirmek için bize ulaşabilirsin Siparişin kargo firmasına teslim edildikten sonra: Taşıyıcı firma ile iletişime geçerek siparişini şubeden teslim almak istediğini söyleyebilirsin, ya da Teslimat aşamasında siparişi reddedebilir ve paketinin bize geri gönderilmesini sağlayabilirsin. Bu süreç tamamlandığında seninle iletişime geçerek gerekli işlemleri başlatacağız.
 • Satın aldığım ürünü iade etmek istiyorum, ne yapmam lazım?
  Yeni aldığınız ürününüzü keyifle kullanmanızı diliyoruz. Eğer ürününüz ile ilgili bir sorunuz ya da bir öneriniz var ise lütfen bizi haberdar edin. Ürününüzü aldığınız gün itibari ile 30 gün içerisinde iade koşulları dahilinde iade sürecini başlatabilirsiniz. Başka satıcılardan satın alınan ürünlerin iadesini kabul etmiyoruz. Sadece bicore.com.tr ya da bağlı hesaplardan alınan ürünlerin iadesi kabul edilmektedir. bbaşka bir satıcıdan satın almış olduğunuz bir ürün var ise ilgili satıcının iade politikasını izlemenizi rica ederiz. İadeyi başlatmak için sipariş numaranız ile birlikte info@biocore.com.tr adresine mail atabilirsiniz. eLütfen iade etmek istediğiniz ürünü bize göndermeden önce gönderi bilgileri için size dönüşümüzü bekleyin. Biocore sadece anlaşmalı kargo firmalarımız ile gönderim yapmanız durumunda iade gönderi bedelini karşılamaktadır . Ürünler ve paketleri zarar görmemiş halde iade edilmelidir. Ürün ya da paketinde var olan herhangi bir hasar, zedelenme, yıpranma durumunda iade kabul edilmeyecektir. Biocore gönderi esnasında oluşacak kayıp ya da hasarlardan sorumlu değildir.. Ödeme iadeniz ürünler bize ulaşıp incelendikten ve iade için onaylandıktan sonra 7-4 iş günü içerisinde yapmış olduğunuz ödeme yöntemine gerçekleştirilir. Promosyonel paket siparişlerinin iadesi paket içeriğindeki tüm ürünler ile birlikte kabul edilmektedir. Ürünler ayrı ayrı iade edilemez.
 • İade işleminden sonra paramın geri yatırılması ne kadar sürer?
  İade etmek istediğiniz ürününüz bize ulaştıktan ve destek ekibimiz tarafından incelendikten sonra para iadeniz için muhasebe departmanımız bilgilendirilir ve 7-14 iş günü içerisinde işleminiz tamamlanır. İade bilgileri sistemde kayıtlı email adresinize gönderilecektir. İadenizin şekli satın alım aşamasında kullandığınız ödeme yöntemine göre değişiklik gösterir.
 • Biocore Shop'da satılan ürünler orijinal mi?
  Web sitemizde satışa sunduğumuz tüm ürünlerimiz Resmi Distribütör Garantili ve %100 Orijinaldir.
 • Ürünlerin garanti süreleri ne kadardır?
  Biocore Shop, web sitemizden satın alacağınız tüm ürünlerde, Marka Resmi Distribütörlerinin sunduğu tüm garanti koşullarını sunmaktadır. Bu garantiler, aksi ürün sayfasında belirtilmediği sürece, Türkiye Ticaret Bakanlığı tarafından yürürlükte olan Garanti Koşullarını karşılamaktadır.
 • Ürün seçiminde destek almak için size nasıl ulaşabilirim?
  Ürünlerle ilgili herhangi bir sorunuz için shop@biocore.com.tr email adresimizden ya da sizi daha iyi anlayabilmemiz ve en iyi desteği sunabilmemiz için 05425157071 numaralı telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.
 • Hypervolt paket içeriğinde neler var?
  Hypervolt cihazınız ondan en verimli şekilde faydalanabileceğiniz tüm gerekli aksesuarlar ile birlikte gelmektedir. Farklı giriş seçeneklerine sahip şarj kablosu, halihazırda takılı durumda şarj edilebilir batarya, ve uygulama başlığı seti. Hypervolt, Hypervolt Plus, Hypervolt 2, ve Hypervolt 2 Pro 5 adet uygulama başlığına, Hypervolt Go comes wise iki adet uygulama başlığına sahiptir
 • Hyperice ürünüm ile seyahat edebilir miyim?
  Seyahat planlarının toparlanma sürecininin önüne geçmesine izin verme. Tüm Hyperice ürünleri güvenli seyahat için TSA onayına sahiptir. Lityum-ion bataryalar bagaja alınmadığından kabin çantanızda taşımanızı öneririz. Eğer uluslararası seyahat ediyorsanız, aksesuarlar arasında olan şarj adaptörlerini yanınıza almayı unutmayın.
 • Yaralı, hamile ya da yakın zamanda ameliyat geçirdiysem de ürünleri kullanabilir miyim?
  Hypervoltunuz ile sağlıklı ve güvenli olmanızı istiyoruz. Eğer herhangi bir soru işaretiniz var ise ürün kullanımı ile alakalı mutlaka hekiminize danışmanızı öneririz. Kontraendikasyonlar Eğer aşağıdaki durumlardan herhangi bir tanesi sizin için geçerli ise lütfen ürününüzü kullanmadan önce mutlaka hekiminize danışınız: Hamilelik, nöropati ya da retinal hasar gibi komplikasyona sahip diyabet, kalp pili kullananlar, yakın zamanda yaralanmaya bağlı ameliyat, epilepsi ya da migren, fıtık, spondilit, yakın zamanda omurga ameliyatı, metal plaka implantasyonu. Bu komplikasyonlar ürünleri kullanamayacağınız anlamına gelmez ancak herhangi bir ürün kullanmadan önce hekiminize danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Çocuklar perküsif ve vibrasyon ürünlerinin kullanımı sırasında ebeveynlerinin gözetimi altında olmalıdır.
 • Hypervolt Go 2, Hypervolt 2 ve Hypervolt 2 Pro arasındaki fark nedir?
  Ciddi derecede rahatlama ihtiyacı olan kullanıcılar için Hypervolt 2 Pro ne güçlü perküsif cihazımızdır. Gergin kaslara derinlemesine rahatlık sunar ve daha güçlü egzersiz yapmanıza ve daha hızlı toparlanmanıza destek olur. Hypervolt 2 Pro 90 Watt motor gücü ve 5 farklı hız seviyesinde uygulama yaparak profesyoneller gibi toparlanmanızı sağlar. Hypervolt 2 geliştirilmiş ergonomik tasarımı, daha hafif kasası, ve 3 farklı hız seviyesi ile yapmak istediğiniz ne varsa daha iyi ve daha çok yapmanıza destek olur. 60 watt yüksek torklu motoru ve adım adım sizi yönlendirecek Hyperice App bağlantısı ile esnekliğinizi ve hareket yetinizi arttırmaya destek olur. Eğer sürekli seyahat ediyorsanız ya da hareket halindeyseniz, Hypervolt Go 2 sizinle birlikte gelmek için tasarlandı. Çok hafif ve ufak bir yapıda perküsif masaj deneyimi sunar. Bu sayede spor salonuna, ofise, seyahate, kısacası her yere yanınızda taşıyabilirsiniz. Hangi Hypervolt'un size uygun olduğundan hala emin değil misiniz? info@biocore.com.tr adresinden ya da Biocore Chat'den bize ulaşıp bilgilerinizi bırakırsanız tecrübeli ekibimiz sizlere en kısa sürede dönüş sağlayarak en doğru seçimi yapmanıza destek olacaklar.
 • Hyperice ürünlerimle hangi şarj aletini kullanmalıyım?
  Birden çok Hyperice ürününüz mü var? Hangi şarj cihazının hangi ürüne ait olduğunu mu karıştırdınız? 18V Hyperice Şarj Kablosu: Bu kablo ürünlerimizden çoğunu şarj edecektir, ancak hepsini değil! Hypervolt 2, Hypervolt 2 Pro, Hypervolt Go 2, Hypervolt Go, Venom serisi, Vyper serisi, Hypersphere (Büyük)
 • Hypervolt: Batarya şarj olmuyor / Cihaz açılmıyor
  Merhaba! Hypervolt'unuz ile sıkıntı yaşadığınızı duyduğumuza çok üzgünüz. Umarız aşağıdaki bilgiler size çözüm sağlayacaktır, eğer sağlamaz ise de destek ekibimiz size memnuniyetle destek olacaktır. Lütfen Hypervolt modeliniz ile ilgili bölümü inceleyin Tüm Hypervoltlar aynı şarj indikatörüne sahipler. Hypervolt sadece cihaz kapalı iken şarj edilmelidir. Cihazlar şarj etme esnasında kullanılamaz. Eğer doğru şarj kablosunu kullanıyorsanız, şarj sırasında tutma kolundaki ışık yavaşça yanı p sönecektir. Cihazın mevcut şarj seviyesine göre ışık zaman içerisinde kırmızıdan -> tuuncuya -> sarıya -> yeşile -> ve en son sabit yeşile dönecektir. Işık artık sabit yeşil yandığı durumda cihaz tam şarj olmuş durumdadır. Hypervolt/Hypervolt Plus Lütfen cihaz ile uyumlu 24V şarj kablosunu kullandığınızdan emin olun. Sorun Giderme Adımları: Hypervolt kapalı iken şarj kablosunu cihaza takın. Cihazın tutma yerindeki ışık yandı mı? (Evet veya Hayır) Eğer ışık geldiyse, yavaşça yanıp sönüyor mu? Ya da hızla kırmızıdan sabit yeşile mi dönüyor? (Yanıp sönüyor ya da Hızla dönüyor) Pil normal şekilde şarj oluyor gibi görünüyorsa (yavaş yanıp sönüyor, renk önemli değil) Hypervolt'u şarj cihazından çıkarın ve AÇIK konumuna getirin. Motor kafasının arkasındaki ışıklar yanıyor mu? (Evet veya Hayır) Işıklar yanarsa, motor kafasının arkasındaki etkinleştirme düğmesine basmak motoru çalıştırır mı? (Evet veya Hayır) Bu adımları uyguladıktan sonra Hypervolt'unuz hala düzgün çalışmıyorsa, lütfen ve sorun hakkında daha fazla bilgi verin. Hypervolt 2/Hypervolt Go 2/Hypervolt Go Lütfen Hypervolt 2, Hypervolt Go 2 veya Hypervolt Go'nuza güç sağlamak için uygun 18V şarj cihazını kullandığınızdan emin olun., Sorun Giderme Adımları: Hypervolt kapalı iken şarj kablosunu cihaza takın. Cihazın tutma yerindeki ışık yandı mı? (Evet veya Hayır) Eğer ışık geldiyse, yavaşça yanıp sönüyor mu? Ya da hızla kırmızıdan sabit yeşile mi dönüyor? (Yanıp sönüyor ya da Hızla dönüyor) Pil normal şekilde şarj oluyor gibi görünüyorsa (yavaş yanıp sönüyor, renk önemli değil) cihazdaki güç/hız düğmesine 3-5 saniye boyunca veya Hypervolt kolundaki halka ışığı yanana kadar basın. Halka ışığı yandı mı? (Evet veya Hayır) Halka ışığı yandıysa, motoru etkinleştirin ve güç / hız düğmesine hız başına bir kez basarak hız ayarlarını (1-3) değiştirin. Pili açmak için yaptığınız gibi düğmeyi basılı tutmayın. Güç/hız düğmesine basıldığında motor aktif mi? (Evet veya Hayır) Bu adımları uyguladıktan sonra Hypervolt'unuz hala düzgün çalışmıyorsa, lütfen ve sorun hakkında daha fazla bilgi verin. Hypervolt 2 Pro Hypervolt 2 Pro'nuza güç sağlamak için lütfen uygun 18V şarj cihazını kullandığınızdan emin olun. Sorun Giderme Adımları: Hypervolt KAPALI konumdayken, şarj cihazını cihaza takın, Hypervolt kolundaki halka ışığı yanıyor mu? (Evet veya Hayır) Halka ışığı yandıysa, ışık yavaşça yanıp sönüyor ve kapanıyor mu? Yoksa hızla kırmızıdan düz yeşile mi dönüyor? (Darbeli veya Hızlı değişim) Pil normal şekilde şarj oluyor gibi görünüyorsa (yavaş yanıp sönüyor, renk önemli değil) Hypervolt'u şarj cihazından çıkarın ve AÇIK konumuna getirin. Motor kafasının arkasındaki ışıklar yanıyor mu? (Evet veya Hayır) Işıklar yanarsa, motor kafasının arkasındaki hız aktivasyon halkasını çevirmek motoru çalıştırır mı? (Evet veya Hayır) Bu adımları uyguladıktan sonra Hypervolt'unuz hala düzgün çalışmıyorsa, lütfen ve sorun hakkında daha fazla bilgi verin.
 • Normatec'i nasıl kullanabilirim?
  1. Adım: Güç kaynağını bir elektrik prizine ve ardından Normatec 3 cihazına takın. Bu cihaz bir lityum iyon pil ile donatılmıştır. Güç kaynağı Normatec 3 cihazına ve bir elektrik prizine bağlandığında pil otomatik olarak şarj olur. 2. Adım: Hortum konnektörünü Normatec 3 cihazındaki hava çıkışına bağlayın. Bağlayıcı yalnızca doğru yönde takılabilir. Sesli bir "tıklama" sesi duyana kadar konektörü Normatec 3 cihazına sıkıca takın. 3. Adım: Bacak, kol veya kalça ataşmanlarını takın. Otururken, uzanırken veya uzanırken rahat bir pozisyon bulun. Eklerin fermuarı varsa, ekleri tamamen sıkıştırdığınızdan emin olun. Sistemi asla fermuarın kısmen veya tamamen fermuarsız olarak kullanmaya çalışmayın; bu, garantinizi geçersiz kılabilir. Tek bir aygıtla yalnızca bir ataşman kümesi kullanılabilir. Birden fazla ek kullanırken, her ikisinin de aynı türde olduğundan emin olun. Adım 4: Her bir ataşmandaki bağlantı konnektörlerini bağlantı kutusu hava çıkışlarına bağlayın. Bağlantı konnektörleri yalnızca bağlantı kutusuna doğru yönde bağlanabilir. Ataşman konnektörlerini, duyulabilir bir "tıklama" sesi duyana kadar bağlantı kutusu hava çıkışlarına sıkıca takın. Bağlantı kutusuna yalnızca bir ataşman bağlanacaksa, kullanılmayan bağlantı kutusu hava çıkışını engellemek için bağlantı kutusunun alt tarafında bulunan engelleme fişini kullanın. Engelleme fişinin tam olarak oturduğundan emin olmak için sıkıca bastırın. 5. Adım: Sistemi açmak için Normatec 3 cihazındaki güç düğmesine bir saniye boyunca sıkıca basın. Cihaz açıkken, ünitenin yüzündeki LED ışıkları yanacaktır. Üstteki ışık sayısı pil seviyenizi gösterir. 6. Adım: İstediğiniz ayarları seçin ve sıkıştırmak için Başlat / Durdur düğmesine basın. Ayarlar ayarlanabilir Bir oturum, bu düğmeye tekrar basılarak herhangi bir zamanda ayarlanabilir veya sonlandırılabilir.
 • Normatec sistemi nasıl çalışır?
  Ne yapmayı seviyor olursanız olun, Normatec ile daha fazlasını yapın. Normatec'in restoratif masajıyla hızlı bir şekilde ısının, daha hızlı iyileşin ve kendinizi tamamen canlanmış hissedin. Normatec 3 ikonik Normatec serisinin en yeni ve en gelişmiş ürünüdür. Beden sağlığınızı arttırmak, daha hızlı toparlanmak, antrenmanlarınızın verimini arttırmak ve performansınızı en üst seviyeye çıkarmak için dinamik hava kompresyonunu kullanır. 7 farklı seviye kompresyon ve patently Pulse teknolojisi doğal kas pompalarını ve bacaktaki tek yönlü valfleri kopyalayarak ZoneBoost™ teknolojisine sahip 5 üst üste geçen bölgeye en uygun terapiyi uygular. Normatec'in patentli hassas vuru teknolojisi (precision pulse technology) dolaşımı arttırmaya, kasları canlandırmaya, ve ödemi azaltmaya destek olur. Klinik olarak kendini defalarca kanıtlamış Normatec 10 seneye yakın süredir dünya genelinde elit sporcuların ve kullanıcıların ilk tercihidir. ZoneBoost özelliği ile oturumunuzu farklı yoğunluk düzeyleriyle özelleştirin ve en çok ihtiyacınız olan her yerde kendinize biraz daha fazla dikkat edin. Özellikler Güçlendirilmiş, dayanıklı yapı Birinci sınıf kilitleme fermuarları Boşluksuz sıkıştırma için üst üste geçen bölgeler Entegre iç hortumlama 7 adet kompresyon seviyesi: 7 farklı kompresyon seviyesi ile tamamen kişiselleştirilebilen deneyim Masaj Paternleri: NormaTec Pulse & Sıralı Modlar: Recovery Flush - Ayarlanmış süre ve yoğunluk ile Normatec'in patentli atım aksiyon döngüsü Basınç Aralığı: 30-110mmGh ZoneBoost™ teknolojisi: Belli bölgede ekstra zaman ve basınç sağlar. Bluetooth®: Bluetooth® ile Hyperice Aplikasyonuna bağlantı (otomatik kontrol ve önerilen programlara erişim) TSA Onayı: Taşınabilirlik için TSA onayı Normatec'in size uygun olduğundan hala emin değil misiniz? info@biocore.com.tr adresinden ya da Biocore Chat'den bize ulaşıp bilgilerinizi bırakırsanız tecrübeli ekibimiz sizlere en kısa sürede dönüş sağlayarak en doğru seçimi yapmanıza destek olacaklar.
 • ZoneBoost™ nedir?
  Her oturumu farklı yoğunluk seviyeleriyle özelleştirin ve ZoneBoost™ ile en çok ihtiyacınız olan yerde kendinize biraz daha fazla özn gösterin edin. ZoneBoost™ seçilen bölgede ekstra 60 saniyelik masaj süresi ve 10mmHg artırılmış basınç ekleyerek giyilebilir aksesuarındaki 5 farklı bölge içinden tek bir bölgenin yoğunluğunu artırmanıza olanak tanır.
 • Normatec'in masaj paternleri & faydaları nelerdir?
  Normatec 3, nihai iyileşme masajının en üst versiyonudur. İster çok çalışın, ister bir yarış için antrenman yapın, seyahat etmekten şişmiş bacaklara sahip olun, ofisde uzun saatler boyunca ayakta durun veya iltihap veya ağrılı kaslardan muzdarip olun, Normatec 3'ün vücudunuzu gençleştirdiği, dolaşımı arttırdığı ve ağrı ve ağrıyı azalttığı patentlidir. Kişisel, nöbetçi bir masaj terapisti gibi Antrenman öncesi ısınma Eğitim sonrası hızlı bir şekilde kurtarın Dolaşımı artırın Ağrı ve ağrıyı azaltın NORMATEC MASAJIMODELİ Normatec masaj modeli başlamadan önce, bağlı ataşmanların tam vücut şeklinize göre kalıplandığı bir ön şişirme döngüsü yaşayacaksınız. Ön şişirme döngüsü tamamlandıktan sonra, Normatec masaj paterni ayaklarınızı, ellerinizi veya üst bacaklarınızı sıkıştırarak başlayacaktır (hangi eki kullandığınıza bağlı olarak). Bir masaj sırasında yapılan yoğurma ve okşamaya benzer şekilde, ataşmanların her bölgesi önce darbeli bir şekilde sıkıştırılacak ve daha sonra sıkıştırma paterni uzuvlarınıza doğru ilerlerken serbest bırakılacaktır. Üst bölge masajını tamamladığında, kısa bir dinlenme süresi olacak ve ardından döngü tekrar başlayacaktır. Bu, oturum süresi dolana kadar tekrarlanır. Bir duraklamadan sonra oturum devam ettirildiğinde, sistem devam etmeden önce bir ön şişirme döngüsü gerçekleştirir.
 • Normatec'imin bakımını nasıl yapmalıyım?
  Sistemin temizlenmesi Cihazı temizlemek için: Sistemi nemli, temiz bir bezle veya herhangi bir antiseptik mendille silin. Temiz bir bezle iyice kurulayın. Tek kişilik kullanımlık bacak, kol veya kalça ataşmanlarının temizlenmesi Bacakları, kolları veya kalça eklerini nemli, temiz bir bezle veya antiseptik mendille içeriden ve dışarıdan silin Temiz bir bezle iyice kurulayın. Makinede yıkamayın veya kurutmayın Kuru temizleme yapmayın. Sistemin bakımı Cihaz, hortum, güç kaynağı ve ataşmanlar (bacaklar, kollar veya kalçalar), Ürün Kılavuzumuzdaki bu bölümdeki bakım dışında rutin bakım veya servis gerektirmez. Sistemin saklanması Cihazı, hortumu, güç kaynağını ve ataşmanları (bacaklar, kollar veya kalçalar) temiz ve kuru bir yerde saklayın. Parçaların değiştirilmesi Lütfen mevcut yedek parça ve aksesuarlar hakkında bilgi için web sitemizi ziyaret edin.
 • Normatec 3 güvenlik uyarıları
  Şiddetli ağrı, olağan dışı belirtiler yaşarsanız veya kullanım sırasında acil bir durumda ekleri çıkarmak isterseniz: Güç düğmesine basarak cihazı durdurun Hortumu cihazdan veya ataşmanlardan ayırın. Ataşmanları uzuvlarınızdan çıkarın. Gerektiğinde derhal lisanslı sağlık uzmanınıza danışın. Sistemi parçalamaya çalışmayın. Sistemin kullanıcı tarafından tamir edilebilir parçaları yoktur. Kendi kendini onarmaya çalışmak, Normatec Sınırlı Garanti Politikası'nın bir istisnasıdır ve mevcut garantiyi geçersiz kılar. Servis veya onarım gerektiğinde, lütfen bizimle iletişime geçin. Yalnızca sistemle birlikte verilen güç kaynağını kullanın. Farklı bir güç kaynağı kullanmak, sistemin yanlış çalışmasına neden olabilir. Elektrik çarpması riskini önlemek için, sistemi küvet, mutfak lavabosu, çamaşır küveti veya yüzme havuzu gibi suya yakın yerlerde kullanmayın. Hasar görmesini ve elektrik çarpması riskini önlemek için, sisteme asla herhangi bir sıvı dökmeyin. Sistemi, güç kaynağını veya aksesuarları hasar görebilecekleri, düşme tehlikesi oluşturabilecekleri veya başkalarının önünde engel oluşturabilecek yerlere koymayın. Cihazın açık bağlantı noktalarını, hortum ara bağlantısını ve güç girişini döküntülerden uzak tutun. Güç kaynağı hasar görmüşse, cihaz düşerse veya hasar görürse, sisteme sıvı dökülürse veya çalıştırma talimatlarına uyulduğunda sistem normal şekilde çalışmazsa, cihazın güç düğmesine basarak ve ardından sistemi duvar prizinden çekerek sistemi kapatın. Sistemin yanlış çalışmasına neden olabileceğinden, ekleri (bacaklar, kollar, kalçalar veya özel ataşmanlar) delmeyin veya başka bir şekilde zarar vermeyin. Boğulma riskini önlemek için, bir bebeği veya çocuğu güç kaynağı veya hortumla gözetimsiz bırakmayın. Boğulma tehlikesi, küçük parçalar. Küçük çocuklardan uzak tutun.• Sistemi, güç kaynağını veya herhangi bir aksesuarı çocuklar, evcil hayvanlar, zararlılar veya sıvılar tarafından zarar görebilecekleri yerlerde bırakmayın. Cihazınızın hasar gördüğünden şüpheleniyorsanız yardım için +1.617.658.5800 numaralı telefondan müşteri hizmetleriyle iletişime geçin. Cihazda veya hortum ara bağlantılarında tiftik veya toz birikmesine izin vermeyin. Tiftik veya toz birikirse, kullanmadan önce sistemi kuru bir bezle silin. IP21 sınıflandırması, cihazın dikey olarak damlayan suyun girişine karşı korunduğu ve tehlikeli parçaların 12,5 mm'ye (1/2) eşit veya daha büyük nesnelere erişime karşı korunduğu anlamına gelir. Sistemin ve entegre bataryanın beklenen hizmet ömrü 3 yıldır. Ataşmanları takarken yürümeyin. Ekler aynı anda yalnızca bir kişi tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Uygulama yerinde veya yakınında iltihap, enfeksiyon, bilinmeyen kaynaklı ağrı, kanama (iç veya dış) yaşıyorsanız veya uygulama yerinde veya yakınında bir yaranız varsa bu ürünü kullanmayın. Bir doktorun bakımı altındaysanız veya herhangi bir tıbbi cihazın kullanılmasını gerektiren bir kontrendikasyonunuz varsa bu ürünü kullanmayın. Bu ürünü hassas ciltlerde kullanmayın. Üniteyi hortumdan tutmayın.
 • Ürün kılavuzu (Normatec 3)
  Aşağıda Normatec 3 Kullanım Kılavuzu ve Hızlı Başlangıç Kılavuzu'nun indirilebilir kopyaları bulunmaktadır. Onları kontrol etmekten çekinmeyin! 1. NT 3 Hızlı Başlangıç (300 KB) İndir 2. NT 3 Kullanım (3 MB) İndir
 • Kas stimülasyonu ne demek?
  Kas stim, rehabilitasyon, ağrı tedavisi ve sporcu ya da bireylerin egzersizleri için kullanılan, denenmiş ve test edilmiş bir yöntemdir. Kas stiminin arkasındaki çalışma prensibi çok basittir. Kas kasılmalarının beyin tarafından kontrol edildiği süreci sadık bir şekilde yeniden üretir. Bu nedenle, kas tim ile, kaslarınızdaki aktivite, cihazlarımız tarafından motor sinire gönderilen elektriksel uyarılar tarafından tetiklenir. Kasınız, beyniniz tarafından tetiklenen bir kasılma ile elektrostimülasyon tarafından tetiklenen bir kasılma arasında ayrım yapamaz. Bu, elektriksel olarak indüklenen kasılma olarak bilinir. Kas Stimülasyonu hakkında daha detaylı bilgi edinmek için "Elektriksel Kas Stimulasyonu Ne Demek? Nasıl Çalışır? Faydaları Nelerdir?" yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.
 • COMPEX kas stimülatörü kimler için tasarlanmıştır?
  Compex elektroterapi sporcular ve hareket etmeyi seven herkes için tasarlanmıştır: Antrenmanlarını desteklemek ve performanslarını artırmak, bazı sakatlıklardan sonra iyileşmeyi hızlandırmak, sezona hazırlanmak, yoğun çabadan sonra daha çabuk toparlanmak, ağrının giderilmesini sağlamak. Fizyoterapistler için: Rehabilitasyon, ağrı kesici, spesifik nörolojik patolojilerin tedavisi, ortopedi, romatoloji, travmatoloji, üroloji, vasküler durumlar için. Vücuduna bakmak isteyenler için: Formda kalmak, masaj yapmak, ağır bacakları, bel veya rahim ağzı ağrılarını hafifletmek, fiziksel rehabilitasyon programını desteklemek, ayrıca karın kaslarını veya vücudun diğer kısımlarını güçlendirmek.
 • Kas stimülasyonu doğal mıdır?
  Kas stimülasyonu bir doping tekniği değildir. Egzersizin tamamen güvenli ve benzersiz bir şekilde tamamlayıcı tekniğidir. Bu teknik, yüksek yoğunluklu bir kas aktivitesinden kaynaklanan kas stabilitesini (veya iyileşmeyi kolaylaştırma) indükleyebilir, bu da sporcunun ciddi katılımını veya motivasyonunu gerektirmeyen tamamen pasif bir teknikten çok farklıdır. Uluslararası Olimpiyat Komitesi de dahil olmak üzere hiçbir ulusal veya uluslararası spor organı veya federasyonu, elektrostimülasyonun kullanımını bir doping uygulamasına özümsemez veya bu tekniğin kullanımını yasaklamaz. Bunun birçok nedeni vardır: SAĞLIK ÜZERİNDE ZARARLI ETKİSİ YOK Kısa, orta veya uzun vadede sağlık üzerinde zararlı bir etki kaydedilmemiştir; Bu tekniği uzun yıllar boyunca günlük olarak kullanan deneklerde bile, bazen bazı tıbbi durumlar için gerekli olduğu gibi. ETKİ DOĞALDIR Elektrik, nöro-kas sisteminin en ufak bir yapay gelişimini sağlayacak hiçbir özelliğe sahip değildir. Etki doğaldır. KAS KASILMALARI İSTEMLİ EGZERSİZLER İLE KARŞILAŞTIRILABİLİR Elektrostimülasyonun yarattığı kas kazanımları, motor sinirinin uyarılmasına yanıt olarak kas tarafından yapılan işin (= kasılmaların) sonucudur. Etkili olmak için, elektriksel olarak indüklenen kas kasılmalarının mutlaka güçlü olması gerekir, Dijon Üniversitesi Performans Uzmanlık Merkezi'nden Gilles Cometti, eğitimli sporcularda maksimum gücün en az% 60'ına eşit minimum gerginliğin gerekli olduğunu düşünerek, belirli bir miktarda fedakarlık gerektiren gücü arttırmak için, çok sayıda gönüllü eğitim seansında gerekli olanla karşılaştırılabilir. KASLI BİLİM Elektrostimülasyon ile aşırı derecede kullanılan bir kas tükenir ve artık büzülmez Anglosaksonların 'kas bilgeliği' olarak adlandırdıkları bir doygunluk fenomeni vardır, etkisi elektrostimülasyonla aşırı (çok uzun veya çok sık) kullanılan bir kasın tükenmesi ve artık stimülasyona yanıt olarak kasılmamasıdır. Bu nedenle bu, tamamen etkisiz olan uzun süreli maruziyetlerin kullanımını hariç tutar. EGZERSİZİN TAMAMLAYICI VE İKAME EDİCİ OLMAYAN TEKNİĞİ Elektrostimülasyon, istemli egzersizin tamamlayıcı ve ikame edici olmayan bir tekniğidir. Aslında, spor performansı sayısız niteliğin toplamıdır: kardiyovasküler, teknik... ve kaslı, elektrostimülasyonun etkili olduğu tek bileşen. Gönüllü antrenman seanslarını elektrostimülasyon seanslarıyla değiştirdikten sonra performansını artıran sporcunun hikayesi çılgın bir efsaneden başka bir şey değildir. İYILEŞME PROGRAMLARININ KAS PERFORMANSINI ARTIRMASI MUHTEMEL DEĞİLDİR Nöro-müsküler elektrostimülasyonun bir başka göstergesi de antrenmandan sonra iyileşmeyi teşvik etmek için kullanılmasıdır. Bu, "kas geliştirme" tipi programlarla aynı özveri kısıtlamalarını gerektirmeyen belirli aktif kurtarma programları kullanılarak elde edilir. Etkiler vasküler (kan akışında artış), ağrı kesici (endorfin salınımında) ve dekontraksiyondur ve seanslar aşırı tekrarlansa bile, kas performansını iyileştirmesi muhtemel olmayan düşük bir kas aktivitesi kullanılarak elde edilir.
 • COMPEX kas stimülatörünün faydaları nelerdir?
  Compex kas stim çok kaliteli ve yüksek konfor seviyesinde akımları kullanır. Birçok avantajı vardır: ANTRENMAN: Kas gücünü artırın Antrenmanınızı optimize edin Yaralanmaları önleyin RECOVERY: Kas ağrısını azaltın Antrenmandan sonra hızla toparlanın Canlandırıcı masaj AĞRI: Kas gerginliğini azaltın Kas ve eklem ağrılarını hafifletin Ağır bacakları azaltın WELLNESS: Vücudunuzu forma sokun Kaslarınızı tonlayın Vücudunuzu şekillendirin Kas stimülasyonu tam güvenlik içinde yoğun bir şekilde kullanılabilir: 1. Sinir yorgunluğuna neden olmadan 2. Eklemlerinizi koruyarak 3. Elektrostimülasyonun hiçbir yan etkisi yoktur; ağrı için genellikle ilaç kullanımına alternatif olan etkili bir yöntemdir. Hangi Compex'in size uygun olduğundan hala emin değil misiniz? info@biocore.com.tr adresinden ya da Biocore Chat'den bize ulaşıp bilgilerinizi bırakırsanız tecrübeli ekibimiz sizlere en kısa sürede dönüş sağlayarak en doğru seçimi yapmanıza destek olacaklar.
 • Kas stimülasyonu ağrılı bir yöntem midir?
  Çoğu zaman stimülasyon sırasında, kaçınılmaz olan stimülasyon akımının neden olduğu basit bir karıncalanma hissi hissedeceksiniz. Bununla birlikte, Compex akımlarının yüksek kalitesi, mümkün olan en rahat stimülasyon akımını elde etmenizi garanti eder. Aynı hisleri üretmeyen iki tür elektriksel kas stimülasyon programını ele alalım: Ağrı kesici ve wellness: Elektrik hissi hafiftir, bazı insanlar için zor algılanabilir. Karıncalanma veya gıdıklama ile sınırlıdır, bu yüzden tamamen rahat bir his. Kas geliştirme: Kas geliştirme programları için, "elektrik" hissi daha belirgin olabilir, ancak çoğu zaman, ilerlemeyi sınırlayan kasılmaların gücüdür, "elektrik" hissinden çok daha fazladır. Tüm kullanıcılar hissedilen duyuma hızla alışırlar, bu da ilerlemeyi oldukça kolaylaştırır. Kas takviye tipi programlar için tolere edilebilir maksimum yoğunluğun kullanılması neden teşvik edilir? Kas nitelikleri geliştirmeyi hedeflerken, stimülasyonun yoğunluğu çok önemlidir. Bu stimülasyon yoğunluğu ne kadar yüksek olursa, çalışan kas liflerinin yüzdesi de o kadar yüksek olur. Bu nedenle her zaman tahammül edebileceğiniz maksimum yoğunlukta çalışmalısınız. İlerleme kaydetmek için, her oturumda ve ayrıca bir oturumdan diğerine kullanılan yoğunlukları artırmanız gerekecektir . Bu nedenle bir elektrostimülasyon seansı ciddi bir eğitim olduğunda, her zaman hoş değildir ve aynı anda başka bir aktivite yapmak mümkün değildir.
 • Kas stimülasyonunu ne zaman kullanılmamalıdır?
  Elektrostimülasyonun kontrendikasyonları nadirdir: Kalp pilleri ve kalp içi defibrilatörler gibi elektronik cihazlarla donatılmış insanlar kesinlikle kullanmamalıdır. Epilepsi hastası insanlar kullanmamalıdır. Gebe kadınlarda karın bölgesinde kullanılmamalıdır. Elektrotlar boynun önüne ve yanlarına yerleştirilmemelidir. Kardiyak aritmi olan kişilerin torasik bölgesinde kullanılmamalıdır. Venöz tromboz veya ciddi arteriyel tıkanıklık (iskemi) durumunda alt bacaklarda kullanılmamalıdır. Abdominal veya kasık fıtığı durumunda karın bölgesinde kullanılmamalıdır. Belirli sağlık sorunları durumunda, her zaman bir sağlık uzmanının tavsiyesine başvurmanız önerilir.
 • Elektrostimülasyon kimler için fayda sağlar?
  Uzun yıllar boyunca, elektrostimülasyon sadece fizyoterapistler gibi sağlık profesyonelleri tarafından kullanılmıştır. Zamanla, elektrostimülasyonun yaralarını iyileştirmedeki faydalarını keşfeden sporcular, kas performanslarını iyileştirmeye yardımcı olmak için bu tekniği benimsemişlerdir. Elektrostimülasyon artık herkes için erişilebilir bir teknik haline geldi. Sporcular Kas niteliklerini optimize etmek için: boşa harcanmış veya zayıflamış kaslar üzerinde çalışan şey, sağlıklı kaslar üzerinde de çalışır. Elektrostimülasyon ile seçilen kaslara çok yoğun bir egzersiz yapılabilir. Bu antrenman, seçilen programa bağlı olarak belirli nitelikler geliştirmek için özelleştirilebilir: örneğin dayanıklılık, güç veya direnç Yoğun bir antrenmandan sonra iyileşmeyi hızlandırmak ve ağrıları ve ağrıları sınırlamak için. Bazı kasları (bu durumda peroneal kasları) güçlendirerek yaralanmaları, örneğin bükülmüş ayak bileklerini önlemek için. Ağrıyı hafifletmek için, örneğin tendon problemleri veya kas kasılma problemleri. Formda kalmak isteyenler Hareketsiz bir yaşam tarzının kas sistemi üzerinde zararlı etkileri vardır. Kaslar güç kaybeder, daha kolay yorulur ve artık iskeleti ve farklı organları koruma rollerini doğru bir şekilde yerine getiremezler. Vücudun şekli üzerindeki zararlı sonuçların yanı sıra, bu kas yetmezliği ağrının nedeni olabilir, örneğin etkili karın kasları olmayan kişilerde sıklığı artan bel ağrıları. Elektrostimülasyon, vücudun etkili bir şekilde korunmasını sağlayabilen ve çok sayıda ağrıyı önleyebilen tonlu bir kas sistemini geri yükleyebilir veya koruyabilir. Fiziksel terapistler elektroterapi hakkında konuşurlar. Özellikle rehabilitasyon için kullanıyorlar: Forr örneği, bir yaralanma nedeniyle bir süre hareket edemedikten sonra, kaslar elektrostimülasyonun tekrar bulmaya yardımcı olacağı belirli nitelikleri kaybeder. Fiziksel terapistler bu nedenle belirli kasları güçlendirmek için elektrostimülasyon kullanırlar. Elektrostimülasyonun ayak topunu kaldırma ve kaslarının kontrolünü iyileştirme yeteneklerini geliştirmek için kullanıldığı hemiplejikler. Farklı inkontinans formlarını tedavi etmek ve doğumdan sonra önlemek. Kronik veya akut ağrıları, örneğin servikal ağrıları, lumbago veya lumbosciatica hafifletmek. Dolaşım problemlerinden muzdarip insanların rahatsızlıklarını iyileştirmek. Bu, ağır bacakların hissinden arteriyel yetmezliğe kadar değişebilir ve bu da genellikle ağrı nedeniyle bu kişilerin yürüme aralığını azaltır. Ağrı çeken insanlar. Ağrı, birçok şeyden kaynaklanabilecek bir işarettir. Ağrıyı hafifletmek artık elektrostimülasyonun ideal olduğu bir önceliktir. Kötü sırtlar, eklem ağrıları ve nevralji, evde veya bir sağlık uzmanının gözetiminde yapılabilen ağrı kesici elektrostimülasyonun yaygın endikasyonlarıdır. Elektrostimülasyonun aşağıdakiler de dahil olmak üzere büyük faydaları vardır: Kasların, geleneksel kas geliştirme ekipmanlarında kullanılan ağırlıklarda olduğu gibi, eklemlere çok fazla baskı yapmadan çalışmasını sağlamak. Üzerinde çalışılacak kaslı bir grubu tam olarak hedefleyebilmek; Bu, bir kişi hareketsiz kaldığında kullanılması imkansız olan kasların niteliklerini koruyabilen özellik fizyoterapistler için çok yararlıdır. Ayrıca, disiplinlerinde daha spesifik olarak yer alan kaslar üzerinde egzersiz yapmak isteyen sporcular için de çok yararlıdır. Bazı hastaların daha hızlı iyileşmesini sağlamak için kas stimülasyonunu ağrı kesici tedavi ile birleştirebilmek. İstenmeyen yan etkilere neden olan ilaçların kullanımından kaçınarak veya sınırlandırarak ağrıyı hafifletebilmek.
 • COMPEX ile kas hacmi arttırılabilir mi?
  Evet. Compex seansları sırasında yapılan çalışmalarda (seçilen programa bağlı olarak) kas liflerinde adaptasyonları tetiklediği, ve kas hacmini arttırdığı gösterilmiştir.
 • COMPEX ile doku ve kaslar sıkılaştırılabilir mi?
  Evet. Bazı Compex programları kas tonusunu arttırır ve sıkılaşmayı sağlar. Ek olarak, Kapilarizasyon programı cilt altındaki değişimleri teşvik eder ve kalitesini arttırır, bu da bu sıkılaştırıcı etkiyi daha da yükseltir.
 • COMPEX kas stimülasyonu dayanıklılık antrenmanlarında kullanılabilir mi?
  Evet. Compex Elektrostimülasyon Dayanıklılık programı, kas liflerinin oksijen alma yeteneğini geliştirir (mitokondriyi geliştirir ve oksidatif enzimleri arttırır) sonuç olarak uzun bir süre boyunca sürdürebileceğiniz ortalama çabanın yoğunluğunu arttırır.
 • COMPEX ile güçte belirgin bir artış gözlemlenir mi?
  Evet. Bakmamız gereken iyi bir örnek, profesyonel basketbolcular üzerinde yapılan çalışmadır. Bu çalışma, normal antrenmanlarının yanı sıra Compex ile antrenman yapan bir grup oyuncunun ve sadece geleneksel şekilde antrenman yapan bir grubun rahatlamasını karşılaştırdı. Complex ile antrenman yapan grup, patlayıcı gücünde kontrol grubununkini (+%30) açıkça aşan bir iyileşme gösterdi.
 • COMPEX ile yağ yakmak mümkün mü?
  Hayır. Bir Compex antrenman seansı sırasında uyarılan kas lifleri enerji kullansa da, bu gönüllü antrenman sırasında vücut tarafından kullanılan toplam enerjiden çok daha azdır. Bu nedenle Compex tek başına kilo kaybı sağlamak için yeterli yağ yakmaz.
 • Aktif recovery programının etkileri nelerdir?
  Bu program kasılmalara neden olmaz; kas seğirmelerine neden olur. Nabzın sıklığı seans sırasında kademeli olarak düşer ve üç tür etki ile sonuçlanır: kan akışında bir artış (toksinlerin daha hızlı eliminasyonu), endorfin analjezik etkisi, rahatlatıcı bir etki. Sonuç, kas dengesinin daha hızlı restorasyonudur.
 • Kas stimülasyonunun uzun dönem riskleri var mıdır?
  Hayır. Kas stimülasyonu ve genel olarak elektroterapi on yıllardır var olmuştur ve hiçbir sorun bulunamamıştır.
 • Çok yüksek seviyede stimülasyonun yaralanmaya neden olma riski var mıdır?
  Hayır. Kas yırtılma riski olmadığından emin olmak için kasılma döneminde yoğunluk yavaş yavaş arttığı için yaralanmaya neden olmak mümkün değildir.
 • Yanlış yerleştirilmiş elektrotlar tehlike oluşturur mu?
  Hayır. Elektrotların kötü konumlandırılması durumunda tehlike yoktur. Stimülasyon sadece daha az etkili hale gelecektir.
 • Herkesin stimülasyon yoğunluk toleransı aynı mıdır?
  Hayır. Herkesin, özellikle yapılarına (yağ, konjonktiv doku vb.) bağlı olan kendi hassasiyet seviyesi vardır.
 • Elektrotların altında zaman zaman ağrı hissedilmesinin sebebi nedir?
  Cildin daha fazla sayıda hassas sinir ucuna sahip olduğu belirli alanlar vardır. Cilt ve elektrotlar arasındaki kötü bağlantı, konfor seviyesini azaltır. Bu nedenle, elektrotları iyi durumda olduklarında kullanmalı, cilde doğru şekilde uygulamalı ve gerekirse daha az hassas bir bölgeye taşımalısınız.
 • COMPEX elektrotları kaç kez kullanılabilir?
  Cilt tipinize bağlı olarak, 15 ila 30 kez. Temiz, yağsız ve tıraşlı ciltlerde yaklaşık 30 uygulama mümkündür. Yedek elektrot setlerini web sitemizden satın alabilirsiniz.
 • Batarya süreleri ne kadar?
  Pil ömrü, kullanılan programlara ve seçilen yoğunluklara bağlı olarak değişir. Ortalama pil ömrü 15 ila 20 saat arasındadır.
 • COMPEX ürünlerinin garanti süresi ne kadar?
  Compex kas stim cihazları: 2 yıl Compex destek ve destek aralığı: Malzeme ve işçilik hatalarına karşı 6 ay. Bir ürünün kullanımı sırasında normal aşınma ve yıpranma bir kusur olarak kabul edilmez.
bottom of page