top of page

Espresso, Pour-Over mı Basınçlı-Demleme mi? Hangi Wacaco Demleme Ekipmanı Senin İçin Daha Uygun?

Hangi Wacaco demleyicinin sana en uygun seçenek olduğunu belirlemek için orijinal taşınabilir espresso makinesi Minipresso’dan son teknoloji Picopresso’ya kadar tüm taşınabilir espresso makine modellerini ortaya yatırıyoruz.


Yazar: Gezi ve Macera yazarı Breanna Wilson


Wacaco Octaroma Yalıtımlı Seyahat Termosu

Wacaco taşınabilir espresso ve kahve demleme işinde 10. yılına yaklaşırken siz espresso ve kahve sevdalılarını Wacaco’daki tüm gelişmelerden haberdar etmenin tam zamanı.

O zaman kendinize lezzetli bir şeyler demleyin ve başlayalım. (tabii ki bir Wacaco demleyici ile 😉)

Wacaco kim?

Eğer Wacaco’ya ve sunduğu taşınabilir demleyicilere yeniyseniz izin verin onları ve Wacaco tarihini bir inceleyelim. Wacaco kimdir sorusu ile başlıyoruz.


Wacaco’nun en eski makinesi 2013 yılına, kurucusu Hugo Cailleton’nun kişisel proje olarak Minipresso üzerinde çalışmaya başladığı zamanlara kadar gidiyor. Amacı, iş seyahatlerinde kullanabileceği ufak, hafif ve kullanışlı bir taşınabilir espresso makinesi yapmaktı. Endüstri mühendisliği yüksek lisansı sayesinde, Cailetton 10’un üzerinde prototip yaparak farklı mekanizmaları, kahve çıkarma kalitelerini ve böyle bir cihazın olması gereken genel ergonomik tasarımı test etti. Arkadaşlarından, ailesinden, ve diğer espresso sevdalılarındam aldığı geri bildirimler sonucundan Minipresso doğdu. Doğru bir yolda olduğunun farkına varan Cailleton Wacaco’yu kurarak gözünü bir sonraki jenerasyon demleyiciye, Nanopresso’ya çevirdi.

. Bugüne kadar Wacaco taşınabilirlik ve kolay demlemenin yanı sıra lezzetten de ödün vermeyen yenilikçi tasarımlar ile öne çıkıyor. Wacaco’nun tüm demleyicileri sadece elinizdeki güce ihtiyaç duyuyor - batarya yok, şarj cihazı yok, elektrik yok. Yani nerede olursanız olun - doğada kamp yapmaktan ofis masasında çalışmaya kadar - muhteşem lezzette kahve ve espresso her zaman elinizin altında.

Her bir demleyici hakkındaki detayları aşağıda bulabilir ve hangi Wacaco demleyicinin sizin için en iyiy olacağını keşfedebilirsiniz.


Kimin İçin: Kahve Sevdalıları, Nitelikli Espresso İsteyenler

Neyin Yerine: Berbat Ofis Kahvesi ve Diğer Tezgah-Üstü Espresso Makineleri

Berbat ofis kahvelerini ve dengesiz tezgah üstü espresso makinelerini bir kenara atın ve miniye geçin. Miniespresso, Wacaco’nun orijinal taşınabilir espresso demleyicisi, avucunuzun içine sığar, bilgisayar çantası ya da sırt çantanıza kolayca atılabilir, ve stil ve lezzette büyük sonuçlar sunar. Düzenli kafein ihtiyacınız olan bir hayat yaşıyorsanız, nerede olursanız olun - evde, ofiste ya da seyahatte - daha iyi bir demleyici yok.

Minipresso üç farklı versiyon ile geliyor - GR, NS ve CA. Minipresso GR çekilmiş kahve kullanıyor, NS kahve kapsülü, ve CA ise Caffitaly System® ve Tchibo Cafissimo® kahve kapsüllerini kullanıyor. En geleneksel düzenek için çok ince çekilmiş kahve kıllanan Minipresso GR tercih edilebilir.

Minipresso aksesuarları: Minipresso Tank, Minipresso Kit, Minipresso Case

Minipresso hakkında başkalarının neler söylediğini merak ediyorsanız: BBC Good Food sayfasındaki yazıya bir göz atın.

Wacaco Minipresso Taşınabilir Kahve Demleyici

Kimin İçin: Doğa Yürüyüşçüleri, Bisikletçiler, ve Doğada Olmayı Seven Herkes

Neyin Yerine: Yol Kenarı Kahvecileri ve Pahalı Enerji İçecekleri

Yoldayken ve hızlı bir doza - bir espresso dozuna - ihtiyaç duyuyorsanız, Nanopresso sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Kurması ve kullanması çok kolay. Sıcak suyunuz ve çekilmiş kahveniz ( Her ikisi de kolayca taşınabilir) yanınızdaysa dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman demlemeye hazırsınız demektir.

336 g / 0.74 lbs ağılığı ve yaklaşık 6-8 pompalamada 18 bar basınca kada ulaşabilme yeteneği ile ihtiyacınız olan her şey avucunuzun içinde. Kolayca sökülüp takılan entegre bardağı, kaşığı ve fırçası, ve sağlam taşıma çantası ile yol seyahatlerinden günlük doğa yürüyüşlerine ya da kamp maceralarında dert etmeden kolayca kurup toplayabilirsiniz.


Pazardaki en popüler taşınabilir espresso demleyicilerinden biri olan Nanopresso’ nun kullanımı ve bakımı hakkında çok sayıda kaynak bulmak mümkün. Bu kaynaklardan biri olan "common Nanopresso brewing mistakes" (genel Nanopresso demleme hataları) adlı makaleyi incelemenizi öneririz. Nanopresso Aksesuarları: Nanopresso Barista Kit, Nanopresso NS Adapter, Nanopresso DG Kit, Nanovessel

Nanopresso hakkında başkalarının neler söylediğini merak ediyorsanız: TechRadar sayfasındaki yazıya bir göz atın.


Wacaco Nanopresso Taşınabilir Kahve Demleyici

Kimin İçin: Kamp Seyahatleri

Neyin Yerine: Hazır Kovboy Kahvelerininin


IF Design ödülü sahibi bu taşınabilir basınçlı demleyici ile her seferinde muhteşem dengeli kahve içmek kulağa geldiği gibi çok kolay. İster kendinizi ideal kamp mutfağı oluştururken bulun ya da vahşi doğada elektrik ihtiyacı duymadan kahve demlemenin yolunu arıyor olun, cevabı Pipamoka. Tat duyunuz size bir daha asla hazır kahve içmediğiniz için teşekkür edecek.

Aynı zamanda demleyicinin yeniden kullanılabilen örgülü kahve haznesi sayesinde doğadaki atığınızı minimuma indirin.

Pipamoka Aksesuarları: Pipamoka Case, Pipamoka Baskets Set, Drinking Lid

Pipamoka hakkında başkalarının neler söylediğini merak ediyorsanız: The-Gadgeteer.com daki yazıya bakabilirsiniz.


Wacaco Pipamoka Taşınabilir Kahve Demleyici

Kimin için: Overlanding ve Minimal Yaşayanlar

Neyin Yerine: Hantal Kahve Demleme Makineleri

Overlanding ve minimal yaşam bu ara çok popüler terimler. Evini yanında taşıyanlar ve genç jenerasyonun minimal yaşam ayarlamaları bu iki terimin neden öne çıktığını gösteriyor. Ve tabii ki trendler Cuppamoka gibi yeni icatlara ihtiyacı ortaya çıkarıyor. Aracınızda yaşıyorsanız ya da eviniz bir odadan daha büyük değil ise yer her şey anlamına geliyor. Cuppamoka gibi her şeyin bir arada olduğu bir demleyiciye sahip olmak oyunu kurallarına göre oynamak anlamına geliyor.

Cuppamoka’yı kullanmak için pour-over konisini çevirerek yukarıya, yuvasına çıkarıp ve kağıt filtreyi yerleştirin. En temiz tat için çekilmiş kahveyi eklemeden filtreyi sudan geçirin. Dairesel bir hareketle sıcak suyu üzerine dökün ve demleniz bitince pour-over konisini plastik toplama pedinin üzerine koyun.

Kendinize pour-over kahve de ne demek diye soruyorsanız? Ve Cuppamoka ile demlemenin gerçekten ne kadar kolay olduğunu merak ediyorsanız? Tüm söyleyebileceğimiz... aklınızın başından gitmesine hazır olun.

Cuppamoka Aksesuarları: 200 Paper Filters

Cuppamoka hakkında başkalarının neler söylediğini merak ediyorsanız: Forbes‘daki yorumlara bir göz atın.


Wacaco Cuppamoka Taşınabilir Kahve Demleyici

Kimin İçin: Espresso Uzmanları Neyin Yerine: Favori Espressonuz

Favori baristanıza ve favori espresoo demleyicinize veda edin. Picopresso ikisini de yerin almaya geldi. Kafe kalitesinde, barista seviyesinde double espresso demleme yeteneğine sahip bu minik taşınabilir espresso makinesi Picopresso’ya sahip olmak için bir çok neden var.

Espresso demleme sürecini seviyorsanız bu demleyici tam da size göre. Krema kıvamında, zengin aromalı espresso demleyiciden süzülürken izlemesi en az içmesi kadar eğlenceli.

Coffee pro Brodie Vissers bu güçlü demleyiciğin fanatiği, ve en iyi double espressoyu nasıl demlemeyeceğinizi anlattığı Picopresso tips and tricks yazısını kaçırmamalısınız.

Picopresso: hakkında neler söylendiğini merak ediyorsanız: Barista Magazine'deki yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.


Wacaco Picopresso Taşınabilir Kahve Demleyici

Kimin İçin: Hareket Halindeki Herkes Neyin Yerine: Tek Kullanımlık Bardaklar


Seyahat Kupalarını çok fazla açıklamaya ihtiyacı yok. Hem gezegen için iyi hem de çok daha hesaplı bir seçenek. İster işe, spor salonuna ya da antrenmana gidiyor isterseniz de sıkk sık seyahat ediyor olun, Octaroma'nın şık tasarımı ve 5 farklı renk seçeneği herkese birnşeyler sunuyor.

Dökülmeyi engellemek ve favori içeceğinizi saatlerce sıcak (ya da soğuk)tutmak için kapağını çevirip ağızlığı yuvasına oturtun.

Bize inanmıyor musunuz? Octaroma'nın hareket halindeki herkes için en iyi yalıtımlı seyahat kupası olduğunu düşünen sadece biz değiliz...

Octaroma hakkında başkalarının neler söylediğini merak ediyorsanız: Review Smith’s sayfasındaki yorumlara bir göz atın.


Wacaco Octaroma Yalıtımlı Seyahat Termosu

50 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page